Motocykle BMW do serwisu!

Akcje serwisowe w motocyklach? W jednośladach dotyczyły one najczęściej wiosennych przeglądów. Tym razem to poważniejsza sprawa

Faktycznie, akcje serwisowe w motocyklach to rzadkość. Czy to oznacza, że producenci przykładają się lepiej do swojej pracy podczas produkcji jednośladów, czy wcześniej po prostu usuwano pewne niedoróbki podczas okresowych przeglądów? Tego nie wiemy. Faktem jest za to, że w samych Sanach Zjednoczonych BMW zaprasza ponad 15 500 motocykli na nieplanowany serwis.

Przyczyną są wadliwie działające hamulce. W szczególnych warunkach pracy na przewodach hydraulicznych mogą pojawiać się pęknięcia zmęczeniowe, co w ekstremalnych przypadkach może prowadzić do wycieku płynu. Wszystko to prowadzi oczywiście do obniżenia skuteczności pracy układu. BMW jednocześnie zapewnia jednak, że jeszcze nikt nie ucierpiał z powodu tej usterki.

Akcja serwisowa dotyczy właścicieli modeli z okresu produkcji 2007-2009: K 1200GT,R 1200 GS, R 1200 GS Adventure, R 1200 R, R 1200 RT oraz R 1200 ST.

Ale nie tylko te motocykle będą wzywane do warsztatów. List z zaproszeniem do serwisów otrzymają również właściciele modeli F 650 GS oraz F 800 GS (2007-2009), gdzie może wystąpić problem z łańcuchem. Inną wadą wykrytą również w G 650 (X Country, X Moto i X Challenge). Tam z kolei wykryto usterki w skrzyni biegów.

ZOBACZ TAKŻE:

Aprilia kontra BMW | Wideo - ZOBACZ TUTAJ

BMW R 1200GS | Za kierownicą

Motocykle: BMW - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Agora SA