Niczego nie uczą i wyciągają pieniądze

Jak wynika z naszego sondażu wizerunek szkół doskonalenia techniki jazdy jest bardzo słaby. Tylko 24 proc. respondentów uważa, że uczą one jazdy w odróżnieniu od szkół nauki jazdy

Przy każdej możliwej okazji namawiamy was do doskonalenia techniki jazdy. Zła pozycja za kierownicą, brak umiejętności pokonywania zakrętów, niewiedza jak hamować awaryjnie to podstawowe błędy z jakimi spotykają się instruktorzy na kursach.

Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby większość polskich kierowców chciała się uczyć. Niestety, jest z goła odmiennie. Tylko 19 proc. respondentów twierdzi, że szkoły to dobre miejsce na zdobycie doświadczenia za kółkiem.

Z naszego sondażu wynika, że 20 proc. respondentów uważa, że szkoły doskonalenia techniki jazdy niczego sensownego nie uczą. Kolejne 19 proc. twierdzi, że to tylko forma wyciągania od kierowców pieniędzy, a 9 proc. nie wie nawet po co one są. Przerażające jest jednak, że aż 8 proc. biorących udział w sondażu słyszało o szkołach, ale z nich nie skorzysta. Dlaczego? Bo jak twierdzą, są świetnymi kierowcami.

moto.pl

Nie system jest winny, ale "dziadostwo" - ZOBACZ TUTAJ

Ubezpieczenie tańsze o 25 proc. - ZOBACZ TUTAJ

Samochody: Nissan Patrol - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.