ADAC wchodzi do gry. W Polsce

Naprawa w miejscu awarii? Holowanie za rozsądne pieniądze? Brzmi niemożliwie, jesienią stanie się prawdziwe. Do Polski wchodzi ADAC. Najbardziej znany niemiecki automobilklub chce za niewielką opłatą pomagać polskim kierowcom

System działa z powodzeniem nie tylko w Niemczech. ADAC (niem. Allgemeiner Deutscher Automobil-Club) założony w 1903 roku, dziś pomaga kierowcom niemal w całej Europie.

Znany przede wszystkim z ośrodków szkolenia kierowców, przeprowadzania niezależnych testów opon, samochodów, fotelików dziecięcych, crash testów i raportów awaryjności posiada także flotę samochodów patrolowych i holowników gotowych 24 godziny na dobę nieść pomoc. W samych Niemczech samochodów takich aut jest ponad 2 tys.

ADAC jest głównym udziałowcem działającej w Polsce firmy Starter. Z ponad 40 tys. awarii na miejscu udaje się zlikwidować 50 proc. Podstawowy pakiet na całą Europę kosztuje 85 zł.

Jak to działa? Korzystać z "bezpłatnej" pomocy mechanika na miejscu zdarzenia lub holowania mogą jedynie członkowie klubu. Wystarczy wpłacić niewielką składkę, by dołączyć do grona 16 milionów kierowców zrzeszonych w ADAC.

Rocznie to wydatek 44 euro. Dopłacając kolejne 36 euro pomoc mamy zapewnioną w całej Europie. I to bez znaczenia czy przebijemy oponę, zatrzaśniemy kluczyki w aucie, zabraknie nam paliwa, przepali się nam żarówka czy awaria będzie poważniejsza. Wystarczy zadzwonić na infolinię, opisać usterkę  i podać miejsce postoju. To konsultant zdecyduje czy przysłać do nas holownik, czy wystarczy mechanik.

Na początek będziemy mieli 80 samochodów. Z naszego doświadczenia wynika, że taka ilość aut patrolowych wystarczy. Jeśli nasza usługa spotka się z dużym zainteresowaniem oczywiście będziemy powiększać sieć - wyjaśnia Jacek Pobłocki, dyrektor ds. marketingu i rozwoju firmy Starter

Ile usługa będzie kosztować w Polsce? Jeszcze niewiadomo. Przedstawiciel ADAC zapewnia, że będzie atrakcyjna.

ZOBACZ TAKŻE

Samochód sam wzywa pomoc - ZOBACZ TUTAJ

Tajemnicze skrótowce - ZOBACZ TUTAJ

Samochody: Hyundai Tucson - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Agora SA