Abarth podkręci Alfy Romeo

Fabryczny tuner Fiata wyraźnie się rozkręca. W zeszłym tygodniu ogłosił, że chce zbudować od podstaw własne, sportowe coupe. Teraz dowiadujemy się, iż firma zamierza podkręcać Alfy Romeo

Obecnie w warsztatach tunera powstają gorące wersje "pięćsetki" oraz Punto. Fabrycznie podkręcone auta cieszą się sporym zainteresowaniem - od początku produkcji znalazły już około 22 tys. nabywców. Wszystko wskazuje na to, że niebawem Abarth rozszerzy swoją ofertę.

W wywiadzie dla brytyjskiego magazynu Autocar, szef sprzedaży i marketingu firmy Antonino Labate powiedział:

Sytuacja firmy jest tak dobra, że planujemy produkować więcej pakietów dla Fiata, a nawet przygotować jakieś dla Alfy Romeo

Które modele tuner zamierza wziąć pod lupę? Labate zdradził, że na pewno nie będzie to MiTo. Nie wchodzi ona w grę, ponieważ producent ma już w swojej ofercie usportowioną wersję auta z "czterolistną koniczynką". Skoro tak, małe są też szanse na powstanie modelu Abarth Giulietta. Kompaktowa Alfa również występuje bowiem w odmianie Quadrifoglio Verde. Labate nie chciał zdradzać szczegółowych planów, powiedział tylko, że "jest wiele możliwości".

Wygląda na to, że w najbliższym czasie fabryczny tuner Fiata będzie miał pełne ręce roboty. Jesienią zadebiutować mają najmocniejsze wersje ("essesse") Punto Evo oraz otwartej wersji "pięćsetki". Tydzień temu Abarth zdradził też, że w ciągu dwóch najbliższych lat zamierza przedstawić zaprojektowane od postaw i zbudowane przez siebie lekkie, sportowe coupe (więcej tutaj ).

ZOBACZ TAKŻE:

Abarth 500C i Abarth Punto Evo - ZOBACZ TUTAJ

Alfa Romeo Giulietta | Pierwsza jazda - ZOBACZ TUTAJ

Samochody: Fiat Punto Evo - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.