10 000 Gallardo

Fabryka w Santa Agata Bolognese wypuściła już 10 000 sztuk Lamborghini Gallardo. To najlepiej sprzedający się model tej marki wszech czasów

Lamborghini Gallardo ? to mniejszy model firmy znanej z produkcji aut sportowych. Powstał juz pod okiem Audi , gdyż od 1998 roku firma znajduje się w rękach Grupy VW . Debiut rynkowy przypadł na rok 2003.

W aucie zrezygnowano z charakterystycznych dla dużych modeli drzwi otwieranych ku górze, ale wygląd pozostał typowy dla modeli z Sant'Agata Bolognese. Pod tylną klapą umieszczono potężny silnik V10 oddający swą moc na obie osie. Z czasem do gamy dołączyły inne modele, jak Spyder i Superleggera. To wszystko przesądziło o sukcesie Gallardo. W ciągu pierwszych trzech lat sprzedano 5 tys. sztuk, podwajając ten wynik po kolejnych czterech.

Wyprodukowanie 10-tysięcznego egzemplarza to bardzo ważny krok dla Lamborghini . Marka Lamborghini jest ekstremalna, bezkompromisowa i włoska i Lamborghini Gallardo odgrywa w tym szczególną rolę. Dzięki Gallardo znacząco wzrosła rozpoznawalność naszej marki na świecie. Dziś Lamborghini jest obecne w 45 krajach, mając 120 dealerów - powiedział Stephan Winkelmann, szef Lamborghini

Najnowszą wersją jest Lamborghini Gallardo 570-4 Superleggera , zaprezentowana w tym roku podczas salonu genewskiego. Na uwagę zasługuje także tylnonapędowa wersja Balboni , nazwana tak na cześć kierowcy testowego Valentino Balboniego.

ZOBACZ TAKŻE:

Ferrari ogłasza plan czteroletni - ZOBACZ TUTAJ

Więcej o:
Copyright © Agora SA