Ferrari plan czteroletni

Cztery modele w ofercie i czteroletni cykl życia każdego z nich to podstawowe elementy ujawnionego niedawno planu Ferrari

Amadeo Felisa, dyrektor generalny Ferrari , ujawnia w wywiadzie dla magazynu "Motor Trend" plany firmy na najbliższe lata. W jej ofercie pozostaną cztery modele: dwa "uniwersalne", czyli 612 Scaglietti i Califronia, oraz dwa "ekstremalne" - 458 Italia i 599 . Co roku jeden z modeli przejdzie face-lifting lub zostanie zastąpiony przez nową generację. Czteroletni cykl życia obejmuje zarówno wersje sprzed, jak i po modyfikacjach. Oznacza to, że każdy model obecny będzie na rynku przez osiem lat.

Plan zaczyna się od wymiany 612 Scaglietti na nowy, bardziej przestronny model pod koniec 2011 r. Niespełna rok później pojawi się następca 599-ki, a w 2015 r. Włosi zaprezentują auto z napędem hybrydowym. Skąd ten pomysł? Felisa powiedział, że jeśli w gamie nie będzie hybrydy, nie będzie Ferrari w ogóle. Wymuszają to coraz bardziej restrykcyjne normy emisji dwutlenku węgla. Poprawi się również aerodynamika samochodów i spadnie ich masa. Dyrektor zapewnia jednak, że hybryda nie powinna być powodem do niepokoju - charakter Ferrari pozostanie taki sam jak dawniej.

Raz na około 10 lat z bram zakładu w Maranello będzie wyjeżdżać supersamochód pokroju Ferrari Enzo.

Jak się robi Lamborghini Murcielago? - ZOBACZ TUTAJ

Valentino Balboni i Lamborghini na jego cześć

Samochody: Lamborghini - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.