Ford Focus RS Le Mans Classic

Ford słynie z limitowanych edycji Focusów. Kiedy dotyczą one najbardziej ekstremalnej wersji RS, pozostaje się nam tylko cieszyć

Zaledwie kilka miesięcy temu na rynku debiutowała limitowana edycja Focusa RS500 . To jednak nie przeszkodziło producentowi w zaprezentowaniu kolejnego RS-a. Tym razem motywem przewodnim były 24-godzinne wyścigi Le Mans. Ford chciał w ten sposób przypomnieć o sukcesach, które odnotowywał tam w latach 60. i 70.

Co ciekawe, producent na tę okazję przygotował nie jeden, a pięć różnych samochodów. Wszystkie zbudowano oczywiście na bazie seryjnego Focusa RS . Limitowane egzemplarze mają jednak swój niepowtarzalny charakter. Każdy z nich malowaniem nawiązuje to samochodów, które kiedyś odnosiły sukcesy - Ford Mk II, Ford Mk IV, GT40, Ford Capri RS 2600, Ford Mk IIB

Dodatkowo w komplecie znajdzie się zestaw foteli Recaro, wstawki z alcantary oraz kilka innych gadżetów, które będą nawiązywały do wyglądu zewnętrznego auta.

Na koniec zła wiadomość. Samochody pokazane na zdjęciach nie wejdą do seryjnej produkcji, co czyni z nich idealny materiał dla kolekcjonera.

ZOBACZ TAKŻE:

Focus RS - fizyce wbrew - ZOBACZ TUTAJ

Samochody: Ford Focus - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.