Lexus SC odchodzi na emeryturę

Po dziewięciu latach produkcji na zasłużony odpoczynek odchodzi luksusowy konkurent Mercedesa SL ze sztywnym składanym dachem, Lexus SC430

Pierwszy Lexus SC pojawił się w 1991 roku i był luksusową odmianą oferowanej w Japonii Toyoty Soarer. Dekadę później jego następcą został kabriolet ze sztywnym składanym dachem. Zrezygnowano w nim z silnika sześciocylindrowego i oferowano go wyłącznie w wersji SC430, gdzie pod maską pracował potężny silnik V8 osiągający 285 KM. Nie był to oczywiście mistrz sprintu, ale pozwalał osiągnąć setkę w 6,2 s.

Lexus SC430 nie cieszył się zawrotnym powodzeniem, ale powodem na pewno nie była cena. Nawet gdy oscylowała w granicach 400 tys. zł to i tak SC430 był tańszy niż podstawowa wersja Mercedesa SL 350. Ostatni chętni na duże cabrio-coupe japońskiej marki mogą je nabyć za cenę 361 800 zł. Być może także do Polski trafi pożegnalna limitowana edycja o nazwie Eternal Jewel . Od lipca dla miłośników wiatru we włosach w salonie Lexusa będzie już czekał tylko "mały" kabriolet IS 250 C.

ZOBACZ TAKŻE:

Kabriolet BMW Z9 rywalem dla Audi R8 - ZOBACZ TUTAJ

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.