Najszybszy sedan świata?

Koncepcyjne Subaru Impreza WRX STI uzyskało na torze Nürburgring czas 7 minut i 55 sekund i pokonało tym samym Cadillaka CTS-V oraz Porsche Panamerę Turbo

Właśnie na Nürburgringu Subaru testuje swoje najnowsze dziecko - Imprezę WRX STI w wersji sedan. Cel ostateczny? Zbudowanie najszybszego modelu WRX STI, jaki kiedykolwiek powstał.

Za kierownicą nowego Subaru siadł czterokrotny mistrz świata WRC Tommi Mäkinen. Udało mu się pokonać Północną Pętlę w rekordowym czasie 7 minut i 55 sekund. To o 1 sekundę lepiej niż w przypadku Porsche Panamery Turbo i o 4 sekundy, jeśli wynik porównamy z tym uzyskanym przez Cadillaka CTS-V .

Czy Impreza może zostać okrzyknięta najszybszym sedanem świata? Niestety, testowany egzemplarz odbiega od seryjnej wersji. Otrzymał większą turbinę, wzmocnione hamulce oraz aluminiowe błotniki. Produkcyjna, czterodrzwiowa Impreza WRX STI wejdzie do sprzedaży latem tego roku.

Poprzedni rekordowy przejazd Subaru na torze Nürburgring należy do Imprezy WRX STI z 2004 roku. Udało się wtedy uzyskać czas 7 minut i 59 sekund. Poniżej znajdziecie film z przejazdu nowym modelem:

Cosworth Impreza - szach i mat - ZOBACZ TUTAJ

Subaru Impreza WRX STI - tym razem sedan - ZOBACZ TUTAJ

Samochody: Subaru Impreza - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.