Nowe BMW M

Zielone światło dla wersji M w BMW serii 1 oraz doładowane silniki V8 w modelu M5 to najnowsze informacje, które potwierdził sam Kay Segler, szef M GmbH

Kay Segler zdradził kilka ciekawych informacji dotyczących niedalekiej przyszłości produktów ze znaczkiem M. Dwie z nich wydają się szczególnie interesujące. Pierwsza to zielone światło dla sportowej wersji BMW serii 1. Druga dotyczy modelu, na który wszyscy czekamy, a mianowicie M5. Informacja nie dotyczy jednak samego auta, ponieważ to, że będzie, wiemy już od dłuższego czasu, ale silnika.

Wolnossące V10, czy doładowane V8? Fani monachijskiej marki z pewnością są za klasycznym V10... Niestety ekologia wygrała, dlatego pod maskę nowego modelu M5 trafi doładowana jednostka V8 o pojemności 4,4 l, która już teraz montowana jest w modelach X5 M oraz X6 M. Można się jednak spodziewać, że moc będzie jeszcze większa. Nowe M5 może mieć nawet 600 KM! Jeżeli sprawdziłyby się takie przypuszczenia, to M5 pobiłoby tym samym dotychczasowego lidera Audi RS6 (580 KM). Produkt z Ingolstadt ma jednak napęd na wszystkie koła, czego z pewnością nie spodziewalibyśmy się po BMW.

Równie interesująca jest druga wiadomość, która dotyczy nowego M zbudowanego na bazie BMW serii 1. Ciekawostką jest to, czy M GmbH zdecyduje się na nazwę M1? Problem w tym, że taki model był już w historii BMW. Sportowe coupé było produkowane w latach 1978 - 1981. To pierwsze auto stworzone przez BMW Motorsport, oddział zajmujący się sportem w BMW. Wyprodukowano zaledwie 457 takich aut.

ZOBACZ TAKŻE:

BMW 135i - test - WIDEO

Godny następca BMW M3 CSL? - ZOBACZ TUTAJ

Samochody: BMW M3 - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Agora SA