Koniec Europy jeszcze w tym roku

Po czterech latach Lotus kończy swoją drugą przygodę z Europą. Produkcja ucywilizowanej odmiany Elise zakończy się w najbliższych miesiącach

Lotus Europa S został zaprezentowany podczas salonu samochodowego w Genewie w 2006 roku. Jego konstrukcję oparto na popularnym modelu Elise / Exige , ale nadwozie zaprojektowano z myślą o codziennej eksploatacji. Klienci, którzy zdecydowali się na najbardziej "europejskiego" Lotusa mieli do dyspozycji większy bagażnik, więcej miejsca w środku, wygodniejszy dostęp do auta i bogatsze wyposażenie. To wszystko bez rezygnacji z osiągów. Pod tylną klapą drzemie dwulitrowy silnik z doładowaniem generujący 200 KM. Ta wartość wystarcza by Europa osiągała setkę w 5,8 sekundy.

Skąd decyzja o zakończeniu produkcji po zaledwie czterech latach? Z braku zainteresowania ze strony klientów. Stylistyka Europy została tak ugrzeczniona, że nie ma on w sobie tego czegoś, co sprawia, że Elise i Exige nie tylko świetnie jeżdżą, ale wciąż zwracają na siebie uwagę wszystkich dookoła.

ZOBACZ TAKŻE:

Sportowy eko-Lotus - ZOBACZ TUTAJ

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.