Jaguar i Land Rover z Chin

Jaguar Land Rover (JLR) ujawnia ciekawe informacje: zeszły rok zakończono nad kreską, a produkcja powędruje na wschód

Zeszły rok fiskalny (1.04.2009-31.03.2010) JLR zakończył notując zysk w wysokości 32 mln funtów. Udało się to m.i.n. dzięki wysokiej sprzedaży. W tym okresie klientów znalazło ponad 208 tys. aut obydwu marek. Mimo to JLR zamierza przerzucić część produkcji na wschód.

Nowa fabryka Land Rovera i Jaguara powstanie w Chinach. Wg założeń rocznie ma z niej wyjeżdżać nawet 40 tys. samochodów. Jednocześnie informacja dotycząca zamknięcia jednej z brytyjskich fabryk spółki została potwierdzona.

Lepiej żeby firma miała jedną dużą fabrykę, niż dwie mniejsze. Ta decyzja nie niesie ze sobą zmniejszenia produkcji w Wielkiej Brytanii, ale umocnienie pozycji na wymagających rynkach - powiedział Carl-Peter Forster, CEO Tata Motors Group

Decyzja o budowie nowej fabryki w Azji nie jest spowodowana chęcią przeniesienia mocy produkcyjnych na daleki wschód, ale umocnieniem pozycji na rosnącym rynku chińskim. Dziś JLR eksportuje do Państwa Środka 8% całej produkcji, a rynek wciąż rośnie. Zainteresowanie autami marki Jaguar jest tam o 38%, a Land Roverami o 55% większe niż przez rokiem.

Produkcja w Chinach ma być skierowana w przeważającej części na rynek lokalny. JLR nie planuje importu samochodów z Chin do krajów europejskich, czy Ameryki.

ZOBACZ TAKŻE:

Range Rover Sport dla ekologów - ZOBACZ TUTAJ

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.