Daimler i BYD razem w Chinach

Wielkie koncerny szukają partnerów do prac rozwojowych dotyczących samochodów elektrycznych. Najpierw Toyota podpisała porozumienie z Teslę, teraz Daimler zrobił to samo z chińską firmą BYD

BYD zajmuje się produkcją różnego rodzaju baterii i akumulatorów. W 2003 roku firma weszła na rynek motoryzacyjny, na którym odnosi spore sukcesy. W 2008 roku zaprezentowała model F3DM (dual-mode) o napędzie hybrydowym, który od marca tego roku można kupić w chińskich salonach tej marki. Ważnym modelem jest też e6 (główne zdjęcie), minivan o napędzie elektrycznym, który jest już wykorzystywany jako taksówka.

Mercedes należący do koncernu Daimler rozwijał do tej pory głównie technologię hybrydową. Aby zdobyć technologię potrzebną do szybkiego wdrożenia samochodów elektrycznych do produkcji rok temu kupił 10% akcji firmy Tesla Motors (więcej tutaj ).

To czego Mercedesowi brakowało, to dostęp do technologii produkcji nowoczesnych akumulatorów. Daimler nadrobił to podpisując umowę o współpracy z firmą BYD. Na jej podstawie powstanie spółka joint venture, która zajmie się projektowaniem aut o zerowej emisji.

BYD F3DMBYD F3DM fot. BYD

ZOBACZ TAKŻE:

Toyota inwestuje w Teslę - ZOBACZ TUTAJ

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.