Ambitne plany Alfy Romeo

Giulia zamiast 159-ki, nowy Spider i dwa SUV-y, to w skrócie plany włoskiego producenta na najbliższe cztery lata

Najważniejszym nowym modelem dla Alfy Romeo ma być następca 159-ki , który otrzyma nazwę Giulia. Alfa używała już tej nazwy w latach 1962-1978. Nowy model zadebiutuje w przyszłym roku. Fiat ma ambitne plany sprzedaży nawet do 100 tys. sztyk rocznie samej Giulii. W zeszłym roku firma sprzedała łącznie 103 tys. sztuk wszystkich modeli, jak więc chce osiągnąć taki rezultat? Kluczem do sukcesu ma być powrót na rynek amerykański.

Pod koniec 2011 lub na początku 2012 roku model Mi.To przejdzie facelifting. Całkowicie nowy model zostanie zaprezentowany w 2013 roku.

Pierwszy prototyp samochodu sportowo-użytkowego o nazwie Kamal Alfa Romeo przedstawiła w 2003 roku (zobacz tutaj ), lecz dopiero teraz zapadła decyzja, że Fiat pod tą marką ma zamiar sprzedawać SUV-y i crossovery. Pierwszy z nich, kompaktowy crossover pojawi się w 2012 roku i będzie konkurował m.in. z Volkswagenem Tiguanem. Kolejny model z napędem na obie osie pojawi się w 2014 roku i będzie SUV-em średniej wielkości.

Duże zmiany szykują się wśród sportowych modeli Alfy Romeo. Stare i niezbyt już popularne GT zakończy żywot jeszcze w tym roku. W przyszłym za to z taśm zjadą ostatnie Brery i Spidery obecnej generacji. Alfa Romeo nie planuje następcy dla Brery, więc miłośnicy pięknych coupe mają jeszcze rok na zdobycie odpowiednich środków pozwalających na jego zakup. Klasyczny Spider powróci do katalogu Alfy, ale na nowy model trzeba będzie poczekać do 2013 roku.

Alfa Romeo Giulietta , która dopiero co pokazała się na rynku to całkiem ładne auto. Jeśli z jakiś względów stylistyka nie przypadła nam do gustu, na lifting trzeba będzie poczekać do 2014 roku.

Te wszystkie nowości oraz powrót na najbardziej lukratywny rynek amerykański mają zapewnić marce wzrost sprzedaży. I to wzrost nie byle jaki. Szef koncernu Fiata Sergio Marchionne zakłada, że do 2014 roku roczna sprzedaż aut marki Alfa Romeo wzrośnie pięciokrotnie, do 500 tys. sztuk.

ZOBACZ TAKŻE:

Alfa Romeo 159 | Za kierownicą - ZOBACZ TUTAJ

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.