Maybach w nadwoziu Coupe

Niedawno świat obiegła informacja, jakoby Maybach ledwo wiązał koniec z końcem i był bliski bankructwa. Właściciel luksusowej marki oficjalnie zaprzeczył tym doniesieniom. Niejako na dowód, zaprezentował odświeżone wersje modeli Dziś w sieci pojawiły się szkice z Maybachem w wersji coupe

Budową auta zajmie się firma Xenatec, która od Maybacha otrzymała "błogosławieństwo" na produkcję dwudrzwiowego modelu. Coupe powstanie na platformie Maybacha 57S i wymiarami nie będzie się znacząco różnił od modelu z czworgiem drzwi. Główne zmiany to przesunięty o 20 cm do tyłu słupek B, delikatnie poszerzone nadkola oraz nowy zderzak ze światłami do jazdy dziennej. Pod maską nowości brak. Auto napędzane będzie więc podwójnie turbodoładowanym V12 o pojemności sześciu litrów i mocy 612 KM.

Xenatec zamierza zbudować 100 egzemplarzy coupe. Każdy z nich kosztować będzie 650 tys. euro. I chociaż w pierwszym momencie pomysł z dwudrzwiowym Maybachem może wydawać się zaskakujący, na szkicach auto prezentuje się naprawdę nieźle i firma nie powinna mieć problemów ze znalezieniem klientów.

ZOBACZ TAKŻE:

Maybach po wizycie u kosmetyczki - ZOBACZ TUTAJ

Samochody: Maybach - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.