BMW X6 M | AC Schnitzer

Niemiecki tuner już niejednokrotnie pokazał nam, że potrafi dać czadu. To jednak propozycja dla nieco mniej odważnego klienta

Pamiętacie BMW X6 o nazwie Falcon ? To właśnie AC Schnitzer był odpowiedzialny za stworzenie tak odważnego projektu. Teraz jednak tuner pokazał coś zdecydowanie bardziej eleganckiego.

Zadanie nie było łatwe, ponieważ do garażu tunera trafił bawarski SUV w topowej konfiguracji M . Przypomnijmy, że już seryjnie BMW X6 M może pochwalić się podwójnie doładowanym silnikiem o pojemności 4,4 l i mocy aż 555 KM. Standardowo wyposażano go również w pakiet stylistyczny. AC Schnitzer miał jednak swój pomysł na ten samochód.

Zacznijmy od wyglądu zewnętrznego. Nowy body kit składa się z nakładki na zderzak przedni, którą wykonano z włókna węglowego. Z tego samego materiału wykonano również dodatkowe wloty powietrza na masce, tylny spojler oraz potężny dyfuzor. Całość uzupełniają nowe felgi o rozmiarze do wyboru 20", 22" lub 23".

AC Schnitzer proponuje również szereg modyfikacji przeznaczonych dla wnętrza auta. Do najciekawszych należą karbonowe wstawki oraz zmiana prędkościomierza, który wyskalowano do 360 km/h (seryjnie 300 km/h). Nie myślcie jednak, że "emka" otrzymała dodatkowy zastrzyk mocy! Tuner zmienił jedynie układ wydechowy oraz usunął elektroniczny kaganiec. To zdecydowanie za mało, aby "schnicerowa" wersja X6 M była tak szybka.

ZOBACZ TAKŻE:

BMW Z4 sDrive35is - prawie jak M - ZOBACZ TUTAJ

Samochody: BMW X6 - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.