Bądź jak Steve McQueen

Na jednej z aukcji serwisu eBay można kupić naprawdę wyjątkowe auto. Pierwszym właścicielem tego przepięknego cabrio z 1958 roku był nie kto inny, jak legendarny Frank Bullit

Siata (Societa Italiana Applicazioni Trasformazioni Automobilistiche) to firma, która w latach 20. zajmowała się produkcją sportowego wyposażenia dla aut Fiata. Po wojnie, a dokładniej w 1953 r., przedstawiła model własnej konstrukcji - 208S. Właśnie jeden z jego egzemplarzy można dziś znaleźć na aukcji w serwisie eBay. Pochodzące z 1958 roku cabrio jest rarytasem nie tylko ze względu na znanego, byłego właściciela. Unikalne jest też dlatego, że w całej historii włoskiej firmy, powstało zaledwie 35 sztuk tego modelu.

Ten konkretny egzemplarz poza McQueenem miał jeszcze kilku właścicieli. Jeden z ostatnich poddał auto kompletnej renowacji, przy okazji wyciskając nieco dodatkowej mocy z drzemiącego pod maską, dwulitrowego V8 Fiata. Teraz kierowca ma do dyspozycji 137 KM.

Ile trzeba zapłacić, by stać się właścicielem tego cacka? Cena wywoławcza to niecałe 1,3 mln dolarów. Sporo, to prawda, jednak rzadko spotyka się auto posiadające tyle klasy, co Siata 208S. Zresztą, przekonajcie się sami w naszej galerii .

Bartosz Sińczuk

ZOBACZ TAKŻE:

Kup dom, Ferrari gratis - ZOBACZ TUTAJ

Samochody: Fiat Barchetta - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Agora SA