Wiatr w żagle Dustera

Popularność Dustera jest ogromna, ale doceniono go jak na razie głównie na zachodzie. W Polsce zainteresowanie jest ograniczone, dlatego Dacia postawiła na... windsurfing

Dacia postanowiła promować swój najnowszy i najdroższy model poprzez drużynę "Dacia Surfing Team". W jego skład wchodzi trzech polskich windsurferów: Kuba Kosmowski, Wiktor Kitzman i Kuba Kołakowski. To jedni z najlepszych polskich sportowców uprawiających windsurfing w kategorii Freestyle. Będą reprezentować Polskę na tegorocznych mistrzostwach świata i Europy oraz na zawodach krajowych. Odtąd będą na nie jeździć crossoverem Duster, początkowo model 4x2 1.6 w wersji Laureate, a w czerwcu przesiądą się do wersji 4x4 1.5 dCi 110.

Popularność tego samochodu w Polsce jest jak dotąd ograniczona. Co prawda sprzedaż dopiero co się rozpoczęła, ale chętnych na zakup w kwietniu było zaledwie 55 osób. Inaczej ma się rzecz w Europie zachodniej, w której klienci złożyli już ponad 20 tysięcy zamówień na ten model. Mniej więcej połowa z tego przypada na Francję.

ZOBACZ TAKŻE:

Dacia Duster 4x2 od 39 900 zł, 4x4 od 49 900 zł - ZOBACZ TUTAJ

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.