M3 GTS na Nürburgringu | Wideo

O ekstremalnej odmianie M3 mieliśmy okazję pisać już niejednokrotnie, za każdym razem z równie wielką przyjemnością. Dziś mamy dla Was wideo promocyjne z ryczącą bestią BMW, rozprostowującą "kości" na kultowym, niemieckim torze

Kilka słów wstępu dla tych, którzy o aucie jeszcze nie słyszeli. Pod maską pracuje zmodyfikowane V8, dobrze znane z "cywilnej" wersji M3 . Dla poprawy osiągów inżynierowie postanowili rozwiercić jednostkę z pojemności 4 do 4,4 litra. Zamiast seryjnych 420, silnik GTS-a rozwija moc 450 KM (przy 8300 obr./min.), a maksymalny moment obrotowy - osiągany przy 3750 obr./min - wzrósł z równych 400 do 440 Nm. Cały ten potencjał trafia na tylne koła za pośrednictwem siedmiostopniowej, dwusprzęgłowej skrzyni biegów z układem Drivelogic, skonfigurowanej specjalnie na potrzeby tego konkretnego modelu.

Inżynierowie nie poprzestali jednak na wyciśnięciu dodatkowej mocy. Auto poddane też zostało iście drakońskiej diecie. Z wnętrza zniknęło wszystko, co nie przekłada się na poprawę kręconych na torze czasów, a w miejsce seryjnych foteli trafiły sportowe kubły. W biciu rekordów pomóc ma również nowy pakiet aerodynamiczny, zmienione, w pełni regulowane zawieszenie oraz skuteczniejszy układ hamulcowy.

Najlepsze w M3 GTS jest jednak to, że gdy po szaleństwach na torze zechcemy wrócić do domu, nie będziemy musieli ładować auta na lawetę. Ekstremalną odmianą "M-trójki" można bowiem legalnie poruszać się po publicznych drogach. Entuzjazm gasi nieco cena auta - 137 tysięcy euro. Czy warto wydać na nie ponad pół miliona złotych? W podjęciu decyzji może pomóc najnowszy film promocyjny. Zapraszamy.

ZOBACZ TAKŻE:

Wyjątkowe M5 na 25-lecie - ZOBACZ TUTAJ

Samochody: BMW M3 - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.