Ferrari 599 GTO dostanie Micheliny

599 GTO najbardziej hardcore'owe Ferrari jakim można legalnie poruszać się po publicznych drogach. Wiadomo już, że każdy z 599 egzemplarzy limitowanego modelu wyposażony będzie w specjalnie dla tego auta przygotowane opony Michelin

Michelin Super Sport dostępne są w dwóch rozmiarach: 285/30 ZR 20 dla przedniej osi i 315/35 ZR 20 dla tylnej. Pomimo swojej szerokości, opony są wyjątkowo lekkie - przednia waży tylko 10 kg, a tylna 15 kg.

W oponach dla 599 GTO inżynierowie francuskiej firmy zastosowali innowacyjną mieszankę gum, która pozwala na precyzyjne manewrowanie, nawet w przypadku 670-konnego Ferrari z sześciolitrowym silnikiem V12 (więcej informacji na temat auta znajdziecie tutaj ). Specjalnie zaprojektowany bieżnik opony Michelin składa się z trzech różnych mieszanek gum. Na zewnątrz opony zastosowano wyjątkowo wytrzymałą mieszankę typu torowego, która znosi ekstremalne naciski podczas jazdy na torze wyścigowym. Środkowa część bieżnika składa się z mieszanki gumy, zapewniającej doskonałe sterowanie przy wysokiej prędkości. Wewnętrzna guma natomiast, w połączeniu z zastosowaną rzeźbą bieżnika została zaprojektowana tak, by zapewnić maksymalny kontakt z nawierzchnią i przez to jak największą przyczepność.

Opony, które pozwolą wykorzystać w pełni możliwości Ferrari 599 GTO zostaną wyprodukowane w liczbie 2396 sztuk.

ZOBACZ TAKŻE:

Ferrari 599 GTO w swoim żywiole | Wideo - ZOBACZ TUTAJ

Samochody: Ferrari - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Agora SA