Avante, czyli nowa Elantra

Hyundai sypie nowościami jak z rękawa. Najpierw była Sonata pokazana jesienią ubiegłego roku, w Pekinie światło dzienne ujrzał Accent, teraz przyszła kolej na Elantrę

Najpierw słowo wyjaśnienia. Spostrzegawczy na pewno zauważyli, że pokazany na zdjęciach samochód nosi inną nazwę. Avante to jednak nic innego, jak całkiem nowa Elantra przeznaczona na rynek koreański.

Hyundai Elantra kontynuuje stylistykę "fluidic sculpture" (płynna rzeźba) zaprezentowaną w debiutującym niedawno w Polsce SUV-ie ix35 . Na szczęście bliżej jej do nowego Accenta , niż do nieco przekombinowanej Sonaty . Patrząc na linię boczną można mieć podejrzenie, że styliści Mazdy i Hyundaia korzystali z podobnych inspiracji.

Pod maską zagoszczą czterocylindrowe silniki z bezpośrednim wtryskiem paliwa. Na początek będzie to 1.6 GDI osiągający 140 KM mocy. Silnik będzie współpracował m.in. z sześciobiegową skrzynią automatyczną.

Sprzedaż nowego Hyundaia klasy średniej rozpocznie się w Korei w drugiej połowie tego roku. Reszta świata musi poczekać prawdopodobnie do początku przyszłego roku.

ZOBACZ TAKŻE:

Francuskie Mitsubishi ASX - WIĘCEJ TUTAJ

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.