Przed nami ceed LOTOS Cup 2010

Już 30 kwietnia wystartuje trzecia edycja cee'd LOTOS Cup. Cykl markowych wyścigów Kii rozpoczną zmagania na torze Hungaroring na Węgrzech

Na wyścigowych torach pożegnaliśmy Picanto. Teraz zawodnicy będą ścigać się za kierownicą mocniejszych pro_cee'dów . Przypomnijmy, że w sezonie 2010 wprowadzono zmiany w regulaminie imprezy. Pucharowe samochody pojadą na piętnastocalowych kołach z oponami typu slick (lub deszczówki) firmy Hankook. Inaczej będzie wyglądało ustawienie zawodników przy starcie do drugiego wyścigu każdej rundy: najlepsza szóstka wystartuje w kolejności odwrotnej do zajętego miejsca w pierwszym wyścigu. Ważną zmianą jest także wprowadzenie możliwości odliczenia od końcowej punktacji za cały sezon najsłabszego wyniku z jednej rundy. W trakcie danej rundy, w razie poważniejszej usterki samochodu podczas treningu lub pierwszego wyścigu, nie będzie już można zmieniać auta na inne, zapasowe, czy pożyczone od innego zawodnika.

Tak jak w roku ubiegłym, odbędzie się sześć rund wyścigowych. Zawody odbywać się będą na dwóch nowych dla uczestników obiektach: w Niemczech i na zupełnie nowym torze na Słowacji. Oto dokładny kalendarz imprez:

Hungaroring (Węgry): 30 kwietnia-2 maja Poznań: 29-30 maja Oschersleben (Niemcy): 9-11 lipca Slovakiaring (Słowacja): 20-22 sierpnia Poznań: 3-5 września Brno (Czechy): 24-26 września

Przed nami nowe wyzwania, nowe emocje i wyższy poziom sportowy. Znakomita większość kierowców to uczestnicy ubiegłorocznej edycji cee'd LOTOS Cup. Bronić tytułu Mistrza Polski będzie Kamil Raczkowski. Na starcie stanie też Michał Kijanka, Mistrz Polski 2009 w Pucharze Picanto. W sumie z Picanto na cee'da przesiadło się troje zawodników, w tym jedna dziewczyna - Aleksandra Furgał. Debiutantem w pucharze jest Piotr Kempa.

Oto pełna lista zgłoszonych zawodników z numerami startowymi, które obowiązywać będą podczas całego sezonu:

01 Kamil Raczkowski 04 Maciej Ostoja-Chyżyński 05 Piotr Wójcik 06 Mariusz Fronc 07 Marcin Przybyszewski 08 Monika Luberadzka 12 Michał Sułkiewicz 29 Jakub Chmiel 30 Marcel Kasprzak 44 Marcin Bartoszuk 47 Piotr Materzyński 55 Aleksandra Furgał 67 Piotr Kempa 77 Michał Kijanka

Tak jak w ubiegłym sezonie, w poszczególnych wyścigach uczestniczyć będą specjalni goście Kia Motors Polska. Kierowcy ci zasiądą za kierownicami samochodów oznaczonych numerami 97, 98 i 99. Na Hungaroringu zapowiedzieli swój start Maciej Ziemek, Tomasz Szmandra i Maciej Struk, którzy - oczywiście - nie gromadzą pucharowych punktów.

Pierwsza runda imprezy już za chwilę na torze Hungaroring. Oto najważniejsze dane tego obiektu:

Długość toru: 4381,08 m Najkrótsza prosta: 20 m Najdłuższa prosta: 788,9 m Liczba zakrętów: 14 Największy prawy zakręt: 400 m Różnica poziomów: 36 m Rekord toru: Michael Schumacher, czas okrążenia 1.19,071 (2004)

Zapraszamy na zawody! Wszystkie informacje dotyczące regulaminu, terminarza i innych spraw związanych z tegoroczną edycją cee'd LOTOS Cup są dostępne na stronie www.ceed-lotos-cup.pl .

Kia Venga - za ciosem - PIERWSZA JAZDA

Samochody: Kia - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.