Tesla: SUV obok Roadstera

Tesla S to nie jedyny nowy model, jaki istnieje w planach firmy Elona Muska. Na deskach kreślarskich pojawił się mały SUV

Pierwszy i jak dotąd jedyny model w ofercie firmy Tesla to sportowy Roadster bazujący na ramie przestrzennej Lotusa Elise . Kosztujący 100 tys. dolarów samochód znalazł już 1200 amatorów elektrycznego szaleństwa. Jego produkcja potrwa jeszcze cztery lata.

O wiele tańszym, bo kosztującym zaledwie połowę tego, co Roadster ma być nowoczesna limuzyna klasy średniej o nazwie S . Oczywiście jak przystało na Teslę napęd będzie w pełni elektryczny. Samochód ma oferować 400 km zasięgu, czyli osiem razy więcej, niż w trybie elektrycznym zaoferuje Chevrolet Volt . Pierwsi klienci będą mogli przekonać się o jego zaletach (i wadach) w 2012 roku, kiedy Tesla S pojawi się w salonach marki.

Ciekawie zapowiadają się także dalsze plany Tesli . W 2014 roku oczekiwany jest następca obecnego Roadstera. W tym samym czasie ma być gotowy także crossover marki Tesla. Nie wiadomo ile w tym będzie pomocy ze strony współpracującego koncernu Daimlera , ale prawdopodobnie sporo.

Aby projektować i rozwijać nowe modele trzeba mieć na to fundusze. Tesla stawia na sprzedaż technologii. Pierwsze w kolejce są Smart i Mercedes klasy A , które w wersjach elektrycznych otrzymają napęd Tesli. Także Freightliner , amerykański producent ciężarówek, podpisał już umowę z Teslą. Jest więc szansa, że plany Elona Muska są realne.

ZOBACZ TAKŻE:

USA w napięciu oczekuje Logana - ZOBACZ TUTAJ

Więcej o: