Nowe sedany Hyundaia

Podczas targów w Pekinie Hyundai zaprezentował nowe wydanie Accenta. W sieci pojawił się również projekt i30-stki w wersji sedan

Z zewnątrz nowy Accent (w Chinach zwany Verna) przypomina zmniejszoną Sonatę . Mierzy 434 cm długości, 170 cm szerokości i 146 cm wysokości. Rozstaw osi wynosi 257 cm - w porównaniu z poprzednikiem urósł o 7 cm. Pod tylną klapą kryje się bagażnik o pojemności 454 l. Koreańczycy deklarują, że dzięki sporym wymiarom Accent oferuje najprzestronniejszą kabinę w klasie małych sedanów.

Na rynek chiński auto trafi z dwoma silnikami benzynowymi: o pojemności 1,4 litra, mocy 106 koni i maksymalnym momencie 135 Nm, oraz 1,6 litra, rozwijającym moc 121 koni i maksymalny moment obrotowy 155 Nm.

Produkcja Accenta rozpocznie się w połowie roku w fabryce Hyundaia w Pekinie. Wtedy też wystartuje sprzedaż na chińskim rynku. Do Europy i USA model trafi na początku 2011 roku.

Na jednym z internetowych blogów pojawiły się także pierwsze szkice Hyundaia i30 w wersji sedan. Czy i w jakiej formie auto wyjedzie na drogi? Przekonamy się w ciągu najbliższych miesięcy.

Koreańczyk wyprzedził Jankesa - ZOBACZ TUTAJ

Samochody: Hyundai Tucson - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.