BMW Gran Coupe - nowa filozofia

BMW Gran Coupe zostało prawdziwą gwiazdą Nocy Designu, poprzedzającej otwarcie tegorocznych targów w Pekinie. 4-drzwiowa limuzyna wyznacza trendy, jakimi będą podążać koleje modele niemieckiego producenta

Dynamiczne kształty nowego BMW mają zapewnić mu pozycję w segmencie obleganym przez Mercedesa CLS , Porsche Panamerę , a już niedługo - Audi A7 . Zakulisowe szepty zdradzają, że model mógłby dołączyć do gamy serii 6, a w wersji dwudrzwiowej zastąpić obecne wydanie "szóstki".

Prototyp mierzy 5 m długości i niespełna 1,4 m wysokości (7 cm mniej od "piątki"). Charakterystyczna "nerka" i przetłoczenia tylnej klapy nawiązują do aktualnych modeli BMW i sprawiają, że Gran Coupe trudno pomylić z autem innej marki. Smukła linia boczna, zderzak z dużymi wlotami powietrza oraz kształt tylnych świateł to z kolei zapowiedź nowego stylu bawarskiego producenta.

Niemcy na razie nie ujawnili ani zdjęć kabiny, ani oferty silnikowej. Niewykluczone jednak, że Gran Coupe trafi do produkcji szybciej, niż się spodziewamy.

"Trójka" po zmianach - Genewa 2010 - ZOBACZ TUTAJ

BMW 135i - test - WIDEO

Samochody: BMW 6 - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.