Maybach po wizycie u kosmetyczki

Konkurent Rolls-Roysa przyjechał na targi w Pekinie subtelnie odmieniony

Produkowany od 8 lat Maybach miał być odpowiedzią na luksusowe limuzyny Rolls-Roysa. Niestety, producent nigdy nie osiągnął zakładanej rocznej sprzedaży na poziomie 2 tysięcy sztuk (z czego połowa w USA). Do przekroczenia tej bariery potrzebował aż 5 lat. Wtedy też, w 2007 roku zredukował liczbę amerykańskich dealerów z 71 do 42. Rekordowa sprzedaż na rynku USA z 2004 roku to 244 egzemplarze (w 2009 roku już tylko 66). W Polsce zarejestrowano dotychczas ok. 10 Maybachów.

Face-lifting Maybacha nie rzuca się w oczy. Nowe przetłoczenia zderzaka i maski, większy grill (o kształcie zróżnicowanym zależnie od wersji) i bardziej opływowe lusterka to właściwie cała lista zmian karoserii. Niemcy dorzucili także światła LED do jazdy dziennej, nowe wzory alufelg oraz przyciemniane tylne lampy.

Pasażerowie Maybacha będą mogli teraz skorzystać z bezprzewodowego internetu, rozpylacza perfum, znanego z limitowanej wersji Zeppelin, oraz nowego systemu nagłośnienia BOSE z 21 głośnikami. Można także zamówić wersję z kabiną wykończoną kryształkami Svarowskiego, dodatkowymi srebrnymi emblematami i trzecim, 19-calowym wyświetlaczem za przednimi fotelami. Jak podkreśla producent, to tylko próbka wyposażenia. Możliwości indywidualizacji limuzyny są niemal nieograniczone.

Co z silnikami? Wersje 57 i 62 nadal napędzane są widlastą "dwunastą" z podwójnym doładowaniem o pojemności 5,5 litra i mocy 550 koni. Jej apetyt spadł jednak z 15,9 do 15 litrów na setkę. Modele sygnowane literą S dysponują 6-litrowym motorem V12 z podwójnym turbo. Rozwija on 630 koni (o 18 koni więcej niż wersja sprzed modyfikacji) i legitymuje się zużyciem paliwa na poziomie 15,8 l/100 km (spadek o 6,4 l).

Czy odświeżony Maybach ma szansę na odbicie się od dna i czy Niemcy zdecydują się na wprowadzenie na rynek następcy? Co wpłynęło na kiepską sprzedaż limuzyn? Zapraszamy do komentowania i galerii zdjęć .

Mercedes klasy E Kombi - pierwsza jazda - ZOBACZ TUTAJ

P olacy wolą Mercedesy - ZOBACZ TUTAJ

Samochody: Maybach - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.