Wielki zlot Alfa Romeo

26 i 27 czerwca do Mediolanu przyjadą Alfy Romeo z całej Europy. Właśnie tam 24 czerwca 1910 roku narodziła się włoska marka. Organizatorzy liczą, że stawi się ponad 3 tysiące aut

Z okazji setnej rocznicy urodzin marki Alfa Romeo , RIAR (Registro Italiano Alfa Romeo) - stowarzyszenie zrzeszające ponad 1 500 właścicieli historycznych samochodów tej marki - organizuje międzynarodowy zlot Alfa Romeo. Impreza przeznaczona będzie dla wszystkich miłośników marki, bez względu na to, czy są oni kolekcjonerami, członkami klubów czy właścicielami obecnie produkowanych modeli. Zlot odbędzie się w sobotę i niedzielę 26-27 czerwca w Mediolanie - mieście, w którym 24 czerwca 1910 r. narodziła się marka Alfa Romeo.

Goście zlotu (celem jest przekroczenie liczby 3 000 osób) będą uczestniczyli w wielkiej paradzie, która 26 czerwca przejdzie ulicami centrum Mediolanu. Kilka godzin przed paradą odbędzie się ceremonia prezentacji rzeźby ofiarowanej przez RIAR wspólnie z licznymi pasjonatami marki z całego świata. Zainspirowane słynną Alfa Romeo 1900 Disco Volante, dzieło zostało opracowane przez Centro Stile Alfa Romeo we współpracy z artystą Agostino Bonalumi. Pierwszy dzień międzynarodowego zlotu zakończy się wieczorem ekskluzywną kolacją połączoną ze spektaklem muzycznym.

W niedzielę 27 czerwca rano wszyscy zgłoszeni uczestnicy wezmą udział w rekordowym przejeździe, który zostanie sfilmowany z pokładu helikoptera. Kolumna samochodów Alfa Romeo, każdy z flagą z logo marki na dachu, przejedzie wewnętrznym pasem obwodnicy Mediolanu. Ponadto Muzeum Historyczne Alfa Romeo (Museo Storico Alfa Romeo) w Arese będzie otwarte dla publiczności oferując możliwość wizyt z przewodnikiem, aby móc lepiej poznać markę, która zapisała się na najważniejszych kartach historii międzynarodowej motoryzacji.

Zgłoszenie uczestnictwa w tej wyjątkowej imprezie jest bardzo proste: wystarczy zarejestrować się na stronie internetowej www.alfisti.com i wypełnić specjalny formularz, który znajduje się w sekcji poświęconej stuleciu marki. Wszyscy, którzy zgłoszą swoje uczestnictwo i przybędą na zlot swoimi Alfami, otrzymają specjalnie przegotowany na tę okazje "zestaw na stulecie Alfa Romeo". Aktualne informacje na temat zlotu dostępne są na bieżąco na stronie www.alfisti.com .

312 razy Alfa Romeo - wielki zlot w Wielkiej Brytanii - ZOBACZ TUTAJ

Policja stawia na Alfę Romeo 159 - nowe radiowozy - ZOBACZ TUTAJ

Samochody: Alfa Romeo 159 - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.