Najmocniejsza ciężarowka świata

W zeszłym roku, seria R zgarnęła tytuł Najlepszego Auta Ciężarowego Roku. Teraz, dzięki nowej jednostce V8, Scania może chwalić się produkcją najmocniejszych ciężarówek na świecie

Topowa odmiana Scanii R - 730, napędzana jest ośmiocylindrowym silnikiem w układzie V o pojemności 16,4 l, mocy 730 KM oraz maksymalnym momencie obrotowym równym 3500 Nm. To więcej, niż jest w stanie osiągnąć jakikolwiek konkurent.

Scania chwali się, że pojazdy serii V8 zdominowały rynek samochodów ciężarowych o dużej mocy, stanowiąc ponad połowę wszystkich sprzedawanych pojazdów w klasie od około 600 KM wzwyż. Co więcej, dzięki czterem dostępnym poziomom mocy maksymalnej (500, 560, 620 i 730 KM) Scania oferuje klientom największy wybór jednostek napędowych V8 na rynku.

Ważnym parametrem nowej R 730 jest moc, ale jeszcze ważniejszy jest moment obrotowy. Gdy ma się do dyspozycji 3500 Nm momentu obrotowego, każde zadanie transportowe sprawia radość i wywołuje uśmiech zadowoleni na twarzy każdego kierowcy - zapewnia Henrik Henriksson, wiceprezes odpowiedzialny za samochody ciężarowe w Scania.

Silniki te rozwijają ogromny moment obrotowy już przy obrotach biegu jałowego, co ułatwia ruszanie pojazdu z miejsca. Maksimum momentu obrotowego pojawia się przy 1000 obr/min. W przeniesieniu ogromnych sił na koła pomaga wzmocniona skrzynia biegów, standardowo wyposażona w nowy zautomatyzowany układ zmiany biegów Scania Opticruise.

bs, Źródło: Scania

ZOBACZ TAKŻE:

Coronado: nowy w konwoju - ZOBACZ TUTAJ

LoneStar

Samochody: Scania - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.