Nadsterowne Lexusy do serwisu

Klienci nie mają się już czego obawiać. Lexus potraktował poważnie uwagi dotyczące nieoczekiwanej nadsterowności modelu GX 460 i już po tygodniu udało mu się znaleźć rozwiązanie problemu

Tydzień temu pisaliśmy na temat kłopotów Lexusa GX 460 (więcej tutaj ) w USA. Consumer Reports przeprowadził testy w których okazało się, że luksusowy SUV ma problemy z prawidłowym działaniem systemu ESC (Electronic Stability Control).

Odpowiedź Lexusa była natychmiastowa. Wstrzymano sprzedaż modelu GX 460, a inżynierowie od razu zajęli się problemem. Efekt ich pracy to poprawione oprogramowanie sterujące ESC. W związku z tym, wszystkie sprzedane dotąd egzemplarze (10 400 sztuk) zostaną objęte akcją serwisową polegającą na wgraniu nowego oprogramowania.

Lexus GX 460 jest oferowany tylko w Ameryce Północnej. Sprzedawana w Europie Toyota Land Cruiser (J150) jest identyczna konstrukcyjnie, lecz do jej napędu używane są inne silniki. Zamiast potężnego V8 4.6 (305 KM) pod maską Toyoty można znaleźć V6 4.0 (281 KM), R4 2.7 (163 KM - nieoferowany w Polsce) i turbodiesel R4 3.0 (173 KM).

Oprogramowanie ESC jest identyczne w obydwu modelach. Toyota nie otrzymała żadnych niepokojących sygnałów od swoich klientów, dotyczących niebezpiecznego zachowania się samochodu Land Cruiser na drodze. W czwartek 22 kwietnia Toyota Motor Poland ma podjąć decyzję, czy zostanie ogłoszona specjalna akcja serwisowa, czy też nowa wersja oprogramowania będzie wgrywana dopiero przy okazji najbliższej wizyty samochodów w serwisie.

ZOBACZ TAKŻE:

Niebezpieczny Lexus GX 460 - zobacz tutaj

Samochody: Toyota Land Cruiser - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.