Pakiet Forda na pocieszenie

Nie zdążyliście "zaklepać" limitowanego Focusa RS500? Nic dziwnego, pół tysiąca aut rozeszło się w ciągu pierwszych 12 godzin od premiery. Okazuje się jednak, że nie wszystko stracone

W związku z ogromnym zainteresowaniem pożegnalną wersją RS'a (więcej informacji o niej znajdziecie tutaj ), Ford przygotował specjalny pakiet, który "zwykłego" Focusa RS upodabnia do limitowanej odmiany RS500. Na liście modyfikacji znajdują się między innymi: większy intercooler, nowy filtr powietrza, mniej restrykcyjny układ wydechowy oraz mocniejsza pompa paliwa. W cenę wliczona jest też oczywiście odpowiednia rekalibracja oprogramowania sterującego pracą silnika.

Wszystkie te zmiany - tak jak w przypadku wspomnianego RS500 - podnoszą moc silnika do 350 KM, a maksymalny moment do 460 Nm. Pakiet przygotowany wspólnie z Mountune Performance kosztuje w Wielkiej Brytanii 1 995 funtów i nie obejmuje charakterystycznych dla RS500 dodatków stylistycznych, jak matowa folia (zobacz galerię ) pokrywająca nadwozie czy okolicznościowe emblematy.

ZOBACZ TAKŻE:

Focus RS500 - Wideo - ZOBACZ TUTAJ

Samochody: Ford Focus - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.