Elektryczne TAXI Volkswagena

Każdy szanujący się producent aut ma w swojej ofercie co najmniej po jednym modelu typowo rodzinnym, kompakcie oraz aucie miejskim. Ostatnim krzykiem mody są, zdobywające coraz większą popularność, suvy oraz crossovery. Volkswagen postanowił pójść o krok dalej i zaprezentował model, który od początku zaprojektowano z myślą o pełnieniu roli taksówki

Mimo stosunkowo niewielkich rozmiarów (3,73 m długości i 1,66 m szerokości) koncepcyjna taksówka Volkswagena oferuje całkiem sporo miejsca w środku. Przestronną kabinę udało się wygospodarować umieszczając koła w samych rogach nadwozia. Oprócz kierowcy Milano pomieścić może dwie osoby na tylnej kanapie oraz sporą ilość bagażu w miejscu prawego fotela. Co ciekawe, auto posiada tylko dwoje drzwi. Te z lewej strony pozwalają zająć miejsce kierowcy, a znajdujące się po drugiej stronie, szerokie drzwi suwane mają zagwarantować łatwy dostęp do kabiny pasażerom.

Prototyp napędzany jest 115-konnym silnikiem elektrycznym, pozwalającym rozpędzić auto do prędkości 120 km/h. Jednak - jak w przypadku większości wtyczkowozów - od osiągów ważniejsze są zasięg oraz czas potrzebny do naładowania baterii. Jeśli wierzyć zapowiedziom producenta, w obu tych dziedzinach Milano pochwalić się może całkiem niezłymi wynikami. Umieszczony pod podłogą zestaw litowo-jonowych akumulatorów pozwala przejechać dystans 300 km, a już po godzinie od momentu podłączenia auta do gniazdka baterie naładowane są w 80 %.

Czy zatem elektryczna taksówka Volkswagena ma szansę trafić do produkcji? Cóż, na razie wiadomo tylko, że producent swój nowy prototyp traktuje bardzo poważnie. Zgodnie z jego zapowiedziami, pierwsze egzemplarze seryjne mogą wyjechać na ulice w 2013 roku.

ZOBACZ TAKŻE:

Volkswagen Touran w nowej odsłonie - ZOBACZ TUTAJ

Samochody: Volkswagen - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.