Mitsubishi ASX od 67 700 zł

Znamy ceny i specyfikacje najnowszego modelu Mitsubishi. Crossover ASX powalczy m.in. z Nissanem Qashqaiem, Skodą Yeti i cenową sensacją segmentu, czyli Dacią Duster Polski oddział Mitsubishi publikuje ceny i specyfikacje swojego najnowszego modelu. Crossover ASX powalczy m.in. z Nissanem Qashqaiem, Skodą Yeti i cenową sensacją segmentu, czyli Dacią Duster

ASX ujrzał światło dzienne podczas tegorocznych targów genewskich .

Najtańsza wersja ze 117-konnym silnikiem benzynowym o pojemności 1,6 litra to wydatek 67 700 zł. Na liście wyposażenia standardowego znajdzie się m.in.: 7 poduszek powietrznych, ABS, klimatyzacja, system kontroli trakcji i stalibilizacji pojazdu, wspomaganie ruszania pod górę.

Większość wersji (oprócz 1.6 Inform) występuje z ekologicznym pakietem ClearTec, w skład którego wchodzi system start-stop, kontroli odzysku energii i opony o zmiejszonych oporach toczenia. Opcjonalnie na pokładzie ASX'a może zagościć m.in. dach panoramiczny, audio firmy Rockford Fosgate, system nawigacji z dyskiem twardym, Bluetooth czy kamera cofania.

Nowy Mitsubishi ASX będzie dostępny z benzynowym silnikiem o pojemności 1,6 litra i mocy 117 KM oraz dwoma dieslami o pojemności 1,8 litra i mocy 116 lub 150 koni, z napędem na jedną (1.8 DID MIVEC i 1.6 MIVEC) lub dwie osie (1.8 DID MIVEC). Nowy silnik 1.8 DID MIVEC jest pierwszym dieslem na świecie, w którym zastosowano system zmiennych faz rozrządu. W ASX Mitsubishi wykorzystało elektroniczny układ napędu na 4 koła AWC, znany z Outlandera (sprzęgło wielopłytkowe).

Produkcja Mitsubishi ASX rozpoczęła się w japońskiej fabryce w Okazaki kilka dni temu, zatem pierwsze egzemplarze trafią do polskich odbiorców pod koniec czerwca.

Mitsubishi L200 - test wideo

Samochody: Mitsubishi L200 - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Agora SA