90 kg mniej i ponad 800 KM

Jeżeli jesteś właścicielem Nissana GT-R i ostatecznie chcesz zakończyć walkę z największym rywalem, czyli Porsche Turbo, rozwiązanie jest tylko jedno - Switzer Performance

Nissan GT-R to samochód, który swoje prawdziwe oblicze pokazuje tylko na torze. Są jednak osoby, którym i to nie wystarcza. Właśnie takich klientów zaprasza do siebie Switzer Performance.

Jeżeli chodzi o tuning takich aut jak Nissan GT-R , założenia są jak zwykle te same. Celem jest podniesienie mocy przy jednoczesnym zachowaniu lub obniżeniu masy samochodu. Już pierwsze spojrzenie na dane techniczne zdradza nam, że oba parametry uległy poprawie. Masa, która seryjnie wynosi 1725 kg została obniżona o 90 kg. Udało się to osiągnąć między innymi dzięki zamontowaniu tytanowego układu wydechowego oraz sportowych kubłów w wnętrzu.

Z pewnością czekacie jednak na to, co stało się pod maską seryjnego GT-R-a. Tutaj również Switzer Performance nie zawodzi. W garażu tunera zamontowano nowy układ do- i wylotowy, wydajniejsze chłodzenie oraz większe turbiny. Całość związano nowym oprogramowaniem ECU. Rezultat? 812 KM oraz 948 Nm mówi samo za siebie. Szkoda tylko, że tuner nie pochwalił się jak powyższe parametry przekładają się na osiągi auta.

Audi RS6 ABT Power - test

Od bryczki do bryki - historia ABT Sportsline Samochody: Audi R8 - ogłoszenia

Więcej o: