Sprzedaż w Chinach idzie jak burza

Chiński rynek motoryzacyjny rozwija się w tempie błyskawicy. Wzrost sprzedaży samochodów w samym marcu wyniósł 56% w stosunku do tego samego okresu ubiegłego roku i zamknął się wynikiem ponad 1,7 mln sztuk

Sprzedaż nowych samochodów w Chinach jest imponująca. W samym marcu klientów znalazło 1,734 mln samochodów (wzrost o 56%), w tym 1,26 mln osobowych (wzrost o 63%).

W ciągu pierwszych trzech miesięcy tego roku w Państwie Środka sprzedano już 4,6 mln samochodów. Eksperci przewidują, że w tym roku ruch w interesie wzrośnie o 25%, co przełoży się na sprzedaż 17 mln samochodów. Dla porównania w zeszłym roku klientów znalazło 13,6 mln aut - wzrost w stosunku do 2008 roku wyniósł 45%.

Pierwsza dziesiątka najlepiej sprzedających się samochodów w Chinach w zeszłym roku wyglądała następująco:

1. BYD F3 2. Hyundai Yuedong (Elantra IV) 3. Buick Excelle 4. Volkswagen Jetta (A2) 5. Volkswagen Santana (B2) 6. Honda Accord 7. Hyundai Elantra (Elantra III) 8. Chery QQ 9. Toyota Camry 10. Toyota Corolla

Jak widać Chińczycy najchętniej kupują auta kompaktowe i klasy średniej. Jedynym wyjątkiem w pierwszej dziesiątce jest Chery QQ inspirowane doskonale nam znanym Matizem.

ZOBACZ TAKŻE:

Audi wyprzedziło Mercedesa - po raz pierwszy

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.