Kupujemy więcej aut używanych

W stosunku do lutego liczba sprowadzonych i zarejestrowanych aut w marcu zwiększyła się o 60,75%, a w porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku o 47,35%

W marcu zarejestrowano po raz pierwszy w Polsce 74 227 aut używanych, natomiast od początku roku już 159 807 aut. Jak informuje Samar wynik skumulowany jest więc o 12,63% wyższy od ubiegłorocznego. Tak duży wzrost wynika przede wszystkim z umocnienia się złotówki. Z drugiej strony handlujący autami używanymi sukcesywnie pozbywają się zalegających na placach zapasów, które słabo sprzedawały się podczas ostrej zimy.

Wśród sprowadzonych aut przeważają pojazdy w wieku pomiędzy 4 a 10 lat. To 46% wszystkich sprowadzonych do Polski samochodów. Auta w wieku powyżej 10 lat stanowiły 45% importu, natomiast samochody w wieku do 4 lat zaledwie 9% importu.

Liderem wśród sprowadzanych marek pozostaje niezmiennie Volkswagen, którego auta zarejestrowało od początku roku 29,5 tys. klientów, o 17,16% mniej niż rok wcześniej. Wice liderem pozostaje Opel (19,6 tys. sztuk, wzrost o 8,62%), a trzy kolejne miejsca zajmują - podobnie jak w lutym - Renault, Ford i Audi. Dalsze pozycje należą do BMW, Mercedesa, Seata, Peugeot i Toyoty.

Szczepan Mroczek

ZOBACZ TAKŻE

Zbudowany przez nas Fiat podbija świat - ZOBACZ TUTAJ

Samochody: Volkswagen Passat - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.