Ikony designu w Warszawie

Nie lada gratka czeka na fanów motoryzacji i miłośników designu. Po raz pierwszy w Polsce staną obok siebie zabytkowy Mercedes 300 SL ?Gullwing? z pierwszego roku produkcji i debiutujący właśnie na rynku, najnowszy SLS AMG

Nieczęsto zdarza się, żeby powstał samochód godzien wystawy w muzeum. Mercedes 300 SL to jeden z takich wyjątków. Samochód, który wywodzi się wprost z wyścigów, powstał dzięki pasji amerykańskiego przedstawiciela Mercedes-Benz, Maximilinana Hoffmana, który namówił ówczesny zarząd Daimler-Benz do stworzenia seryjnej wersji produkcyjnej samochodu wyścigowego. Auto wkrótce po premierze zyskało miano kultowego, a Amerykanie ochrzcili go "Gullwingiem" (skrzydło mewy), co wprost nawiązywało do otwieranych do góry drzwi. Mercedesem 300 SL jeździli między innymi Sophia Loren, Zsa Zsa Gabor i Pablo Picasso.

SLS AMG od końca marca jest w sprzedaży w Polsce, ale dopiero w najbliższy weekend stanie obok swojego pierwowzoru w siedzibie tymczasowej nowo powstającego Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, które wzorem wielkich europejskich i amerykańskich muzeów, zamierza w przyszłym gmachu na pl. Defilad prezentować także najlepsze przykłady światowego designu.

Wystawa Ikony Designu: Mercedes 300 SL "Gullwing" 1954 i Mercedes SLS AMG 2010 w Muzeum Sztuki Współczesnej (Warszawa, ul. Pańska 3)

Sobota, 10 kwietnia w godzinach 12-16 i Niedziela, 11 kwietnia w godzinach 12-17.

Wstęp bezpłatny

Mercedes na biurko - ZOBACZ TUTAJ

Mercedes SLS AMG na baterie - ZOBACZ TUTAJ

Samochody: Mercedes klasy E - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.