Kubica po kwalifikacjach: Jest dobrze, ale mogło być lepiej

- Już na pierwszym okrążeniu bardzo mocno naciskałem. Było całkiem udanie, ale niestety przez to zniszczyłem opony, tor wysychał, a ja nie mogłem już się poprawić - mówi Robert Kubica, który w sobotnich kwalifikacjach do Grand Prix Malezji, zajął szóste miejsce

- Gdyby przed kwalifikacjami ktoś dawał mi szóste pole to oczywiście byłbym zadowolony, ale niestety Szóste miejsce jest dobre, ale mogło być lepiej - powiedział polski kierowca. Kubica był na dobrej drodze być może nawet do pole position, ale zbyt duże opady i czerwona flaga na torze nie pozwoliły mu dokończyć okrążenia.

- Warunki były zmienne, więc czasówka była sporą loterią. Przez pierwszy i drugi etap przeszliśmy bardzo gładko. Wyjeżdżaliśmy w odpowiednich momentach i na dobrych oponach. Wszystko szło bardzo dobrze. Niestety, ostatni segment trochę nam nie wyszedł - powiedział Kubica po kwalifikacjach.

Polak odniósł się także do nieudanej trzeciej serii: - Już na pierwszym okrążeniu bardzo mocno naciskałem. Było całkiem udanie, ale niestety przez to zniszczyłem opony, tor wysychał, a ja nie mogłem już się poprawić. Spadłem bodajże z drugiego miejsca na szóste. Trochę szkoda, chociaż szóste pole też nie jest złe - powiedział.

Cały materiał znajdziecie w serwisie Sport.pl .

Polskie firmy sponsorują Formułę 1 - ZOBACZ TUTAJ

Samochody: Renault - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.