Cruze w nowych wersjach

Dotąd paleta jednostek Chevroleta Cruze obejmowała trzy niezbyt nowoczesne jednostki w czterech wariantach mocy. To się niedługo zmieni, przynajmniej za oceanem

Chevrolet Cruze dostępny jest z dwulitrowym dieslem oferowanym w dwóch wersjach mocy (125 i 150 KM), oraz z dwoma silnikami benzynowymi o pojemnościach 1,6 (113 KM) i 1,8 l (140 KM).

Podczas salonu samochodowego w Nowym Jorku zaprezentowano Cruza eco napędzanego zupełnie nowym silnikiem 1.4 Turbo, znanym z najnowszego Opla Astry . Dzięki doładowaniu osiąga on 140 KM. Według producenta przyspieszenie 0-100 km/h ma oscylować w granicach 10 s, co jest wynikiem niemal identycznym z wersją 1.8, ale zaletą Cruze'a eco mają być nie osiągi, a ekonomia.

Podobnie jak linia ecoFLEX Opla , Cruze eco został poddany niewielkim, niemal niewidocznym zmianom. Silnik ma charakterystykę nastawioną na niskie spalanie, przedni zderzak i wlot powietrza do chłodnicy zostały zoptymalizowane pod kątem aerodynamiki, zastosowano też "zielone" opony firmy Goodyear o niskich oporach toczenia. Dzieki tym zmianom Cruze eco ma zużywać średnio 5,9 l/100km (40 mpg) podczas jazdy autostradowej.

RS to pakiet stylistyczny przygotowany z myślą o bogatszych wersjach wyposażenia. Obejmuje on m.in. przedni zderzak z grillem wykończonym chromowaną obwódką, tylny z dodatkowym elementem ozdobnym, nakładki na progi, czy chromowane nakładki na klamki.

Chevrolet Cruze zadebiutuje w Stanach w trzecim kwartale tego roku. Na początku będzie dostępny z silnikiem 1.8 (136 KM) oraz z silnikiem 1.4 Turbo (140 KM) w wersji "zwykłej" i eco. Do wyboru będą 6-biegowa skrzynia ręczna lub automat o takiej samej liczbie biegów. Póki co nie ma planów wprowadzenia doładowanej jednostki do Cruza w Europie.

ZOBACZ TAKŻE:

Opel Ampera do wygrania

Samochody: Chevrolet Lacetti - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.