Powrót BMW M1

Dział BMW Technik GmbH świętuje 25 lat pracy nad koncepcyjnymi pojazdami. Szkoda, że z tej okazji nie pokazano superauta z centralnie umieszczonym silnikiem V8

Wiadomo, że BMW pracuje nas samochodem, który stawi czoła takiej ikonie jak Ferrari 458 Italia oraz będzie walczył o klientów z Audi R8, Mercedesem SLS oraz Porsche 911. Auto będzie napędzał centralnie zamocowany silnik o mocy ok. 500 KM i najprawdopodobniej zastąpi obecne M6. Ciekawe, że choć koncepcyjnie będzie powrotem do modelu M1 odziedziczy nazwę pod M6. Można się spodziewać, że ostateczna wersja nowego M6 będzie połączeniem hybrydowego Vision Dynamics z pokazanym podczas konkursu elegancji Villa D'este koncepcyjnym następcą BMW M1.

newspress

newspress

newspress

newspress

Jeszcze nie wiadomo kiedy nowe auto ujrzy światło dzienne. Tymczasem pozostaje nam podziwiać historyczną już galerię samochodów koncepcyjnych przygotowanych przez BMW. Jednym z pierwszych projektów założonej w 1985 roku BMW Technik GmbH było BMW Z1 coupe. Może technicznie wytwory tego działu były doskonałe, ale do wyglądu można mieć zastrzeżenia. W 2003 roku zmieniono nazwę (BMW Forschung und Technik GmbH) i dział skupił się nad pracą nad nowymi technologiami.

Zapraszamy obejrzenia galerii samochodów koncepcyjnych

BMW Vision EfficientDynamics

Superoszczędna hybryda BMW - ZOBACZ TUTAJ

Więcej o: