To będzie hit w USA

Porsche ma coraz większy apetyt na amerykański rynek. Receptą na sukces ma być najnowszy Cayenne S Hybrid

New York Auto Show to bardzo ważna impreza na rynku amerykańskim, dlatego żaden z liczących się producentów nie może pozwolić sobie na nieobecność. Wie o tym Porsche , które pokaże tam model Cayenne S Hybrid.

Auto swoim wyglądem nie odbiega od innych Cayennów , technologicznie jednak to już zupełnie inna bajka. Pod maską Porsche Cayenne S Hybrid znajdzie się trzylitrowa, doładowana jednostka V6, która dysponuje mocą 333 KM. Energię elektryczną przeleje na asfalt elektryczny silnik o mocy 34 kW (47 KM), który idealnie uzupełni słabe strony konwencjonalnej jednostki.

Dobrym przykładem jest ruszanie. Silnik spalinowy swój maksymalny moment generuje dopiero od około 2000 obr./min., gdzie elektryczny już od początku daje z siebie wszystko. Dzięki temu kierowca będzie mógł cieszyć się sporym momentem już w chwili ruszania. Pierwsza "setka" na liczniku pojawia się po zaledwie 6,5 s.

Pamiętajmy jednak, że założenia konstrukcyjne były nastawione na ograniczenie emisji CO2, która wynosi ostatecznie 193 g/km. Średnie spalanie to 8,2 l/100 km, przy wadze 2240 kg.

W Polsce Cayenne S Hybrid wyceniono na 96 602 EUR (z podatkiem VAT).

ZOBACZ TAKŻE:

Porsche 911 Turbo

Hybrydowe Porsche 918 Spyder - ZOBACZ TUTAJ

Samochody: Porsche Cayenne - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.