Opony letnie Goodyear w 2010 roku

Już najwyższy czas zmienić opony z zimowych na letnie. Producenci oferują bardzo szeroki asortyment produktów. Który z nich wybrać? Zaczynamy przegląd opon od firmy Goodyear

1.    Goodyear OptiGrip

Opona letnia OptiGrip z technologią. Technologię opracowano tak, aby wraz ze zużywaniem się bieżnika kolejne warstwy i rowki utrzymywały parametry opony na najwyższym poziomie na mokrej nawierzchni i podczas aquaplaningu. W ten sposób Goodyear OptiGrip zachowuje dobre osiągi nawet, gdy jest zużyta.

OptiGrip dostępna jest w 16 pozycjach asortymentowych od 15 do 17 cali, obejmujących większość samochodów klasy średniej i wyższej.

2.    Goodyear EfficentGrip

Ekologiczna opona letnia Goodyeara to dłuższa żywotność, mniejsze zużycie paliwa oraz mniej CO2 dzięki technologii FuelSaving. Obejmuje ona kilka rozwiązań, bezpośrednio wpływających na opór toczenia opony: specjalną lekką konstrukcję, warstwę CoolCushion, a także zaawansowane materiały.

Samochód wyposażony w opony Goodyear EfficientGrip może przejechać dystans dłuższy o 25%, co stanowi korzyść zarówno dla klientów, jak i dla środowiska naturalnego. Opona Goodyear EfficientGrip jest oferowana w 61 pozycjach asortymentowych od 14 do 18 cali.

3.    Goodyear Wrangler 4x4 AT/SA

Opona 4x4 Goodyear Wrangler AT/SA, spełnia wymagania kierowców samochodów terenowych, którzy poszukują opony sprawdzającej się na szosie, i w terenie.

Technologia SilentArmor łączy dużą wytrzymałość z ograniczeniem hałasu opony. Wrangler AT/SA zbudowany jest z dwóch warstw elastycznej, stalowej osnowy, gwarantującej dużą wytrzymałość, a także dwóch warstw z Kevlaru dla wzmocnienia odporności na przebicia. Goodyear Wrangler AT/SA jest dostępna w wersji z czterema żebrami, a w większych rozmiarach - z pięcioma, w 17 pozycjach asortymentowych od 15 do 17 cali.

4.    Goodyear Eagle F1 Asymmetric

Opona typu UHP (z ang.: Ultra High Performance, czyli najwyższe osiągi) do samochodów najwyższej klasy i dla wymagających kierowców, którzy nie chcą rezygnować z dynamicznej, a równocześnie bezpiecznej jazdy nawet podczas złej pogody. Opona jest dostępna w 47 pozycjach asortymentowych od 17 do 20 cali.

5.    Goodyear DuraGrip

Opona przeznaczona do małych, miejskich samochodów. Zaprojektowano ją tak, aby skutecznie znosiła obciążenia, jakich doznają samochód i opony podczas typowej jazdy w mieście, czyli ciągłego hamowania oraz ruszania. Opona ma wydłużoną żywotność oraz zapewnia bezpieczeństwo na mokrej nawierzchni.

Opona oferowana jest w 31 pozycjach asortymentowych od 13 do 15 cali.

6.    Goodyear Excellence

Opona letnia typu HP. Przeznaczona do nowoczesnych samochodów klasy wyższej. Wyróżnia się skróconą drogą hamowania na śliskich nawierzchniach oraz zwiększoną przyczepnością na zakrętach i podczas jazdy z dużą prędkością. Dzięki zastosowaniu specjalnej konstrukcji bieżnika jest to jedna z najcichszych opon oferowanych na rynku.

Goodyear Excellence dostępna jest w 61 pozycjach asortymentowych od 15 do 20 cali.

O tym jak jeździć zimą możesz przeczytać TUTAJ

Nowy bat na kierowców! - ZOBACZ TUTAJ

Sprawdź przejezdność dróg przed podróżą - ZOBACZ TUTAJ

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.