Urzędnicy zawierają sojusz z motocyklistami

Urzędnicy z Jaworzna zawierają sojusz z motocyklistami walczącymi o niższe stawki za przejazd autostradą A4. Zapowiadają nową odsłonę walki z zarządcą drogi, firmą Stalexport

Konflikt między władzami Jaworzna a Stalexportem rozgorzał, gdy okazało się, że miasto nie dostanie 254 mln zł unijnej dotacji na remont drogi, którą kierowcy mogliby ominąć płatną autostradę A4. - Uważam, że pieniędzy nie dostaniemy z powodu umowy, jaką państwo zawarło w 2005 roku z zarządcą autostrady - mówił Paweł Silbert, prezydent Jaworzna. Chodzi o to, że w umowie między rządem a spółką Stalexport Autostrada Małopolska znalazł się zapis, że w promieniu 30 km od autostrady nie można budować dróg krajowych ani znacząco podnosić standardu już istniejących.

[...] Silbert chce też, żeby zarządca autostrady otworzył węzeł w Jeleniu, od którego zależy rozwój Jaworzna. W okolicy są ogromne tereny inwestycyjne i władze miasta boją się, że jeśli przedsiębiorcy nie będą mieli pełnego dostępu do autostrady, nie będą chcieli otwierać tam swoich firm.

Zarządca autostrady nie chce się jednak na to zgodzić. Przekonuje, że otwarcie kolejnego węzła i punktu poboru opłat nie jest konieczne, bo miasto i tak jest dobrze skomunikowane z trasą, a zgodnie z umową koncesyjną węzeł ma być zamknięty.

[...] - Zawieramy sojusz z motocyklistami - zdradzają urzędnicy. Wiadomo jedynie, że prezydent i motocykliści wyślą wspólny list do premiera Donalda Tuska.

Cały artykuł możecie przeczytać tutaj .

ZOBACZ TAKŻE:

Nie będzie A1 na Euro 2012 - ZOBACZ TUTAJ

Samochody: Peugeot 206 - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.