Nie lekceważ Jeepa z dymkiem

Chrysler Group LLC poinformowała UOKiK o ewentualnych usterkach, mogących wystąpić w Jeepie Wranglerze i Dodge'u Nitro. W związku z tym, producent postanowił ogłosić stosowną akcję przywoławczą

W niektórych egzemplarzach Jeepa Wranglera , w pewnych warunkach drogowych może dojść do przegrzania płynu w automatycznej skrzyni biegów. Kontynuowanie jazdy może w takich przypadkach doprowadzić do wydostania się płynu ze skrzyni i zetknięcia z gorącymi elementami silnika lub układu wydechowego, co może w konsekwencji wywołać pożar. Na rynku polskim kampanią nawrotową z tego powodu objętych jest 19 samochodów.

W samochodach Dodge Nitro usterka objawia się zatrzymaniem działania napędu wycieraczek szyby przedniej. W niekorzystnych warunkach atmosferycznych, z uwagi na ograniczenie widoczności, usterka ta może stwarzać zagrożenie. Na rynku polskim kampanią nawrotową objętych jest 59 samochodów.

Przedsiębiorca poinformował UOKiK, że powiadomił wszystkich swoich Autoryzowanych Dealerów i Serwisy Chrysler , Jeep i Dodge, natomiast autoryzowani partnerzy indywidualnie informują konsumentów o problemie i zapraszają na bezpłatne naprawy.

Źródło: UOKiK

ZOBACZ TAKŻE:

Jeep Wrangler na topie - ZOBACZ TUTAJ

Samochody: Jeep Wrangler - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.