Carbon Motors rusza bawarską parą

Carbon Motors to mała firma zamierzająca produkować specjalistyczne radiowozy dla amerykańskiej policji. Właśnie podpisała umowę z BMW na dostawę silników. Dużą liczbę silników

O firmie Carbon Motors i jej prototypie radiowozu o nazwie E7 pisaliśmy rok temu (cały artykuł na ten temat znajdziesz tutaj ). Od tego czasu już prawie zapomnieliśmy o tym interesującym projekcie, którego życie będzie uzależnione od zamówień publicznych. Jednak najnowsza informacja jest nie tylko ciekawa, ale wręcz zaskakująca. Mówi ona o zmówieniu na, uwaga, ponad 240 tys. silników wysokoprężnych , które firmie Carbon Motors dostarczyć ma firma BMW .

Jesteśmy bardzo zadowoleni z pomocy dla Carbon Motors Corp. jaką będą nasze silniki Diesla, które mają przewagę nad konkurencją w poziomie zużycia paliwa, emisji spalin oraz wydajności. Dostarczając nasze silniki do ponad 240 tys. pojazdów amerykańskich organów ścigania, przyczynimy się do zmniejszenia zużycia paliwa i emisji spalin nawet o 40% w ciągu najbliższych lat - powiedział Ian Robertson, członek zarządu BMW AG

Umowa dotyczy sześciocylindrowych silników wysokoprężnych o pojemności trzech litrów (2993 cm3 ) wraz z automatyczną skrzynią biegów o sześciu przełożeniach, układem wydechowym oraz chłodzenia. W prototypie pracuje jednostka o mocy 300 KM, rozwijająca 570 Nm momentu, jednak do czasu realizacji te dane mogą się zmienić.

W BMW Group znaleźliśmy silnego partnera, który z powodzeniem działa w Stanach Zjednoczonych od dwóch lat. Układ napędowy od BMW Group oferuje niezwykłą efektywność i dynamikę jazdy nawet w krytycznych momentach pościgu. Silniki Diesla przyniosą korzyści nie tylko środowisku, ale również amerykańskiemu podatnikowi, dzięki niższym kosztom eksploatacji - powiedział William Santana Li, prezes oraz dyrektor generalny Carbon Motors Corp.

Carbon Motors E7

ZOBACZ TAKŻE:

Kto ma (naj)lepszy radiowóz?

Samochody: BMW 330d - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.