Kubica powinien jeździć w Red Bullu

O nudzie w Formule 1, szansach Schumachera i trudnym sezonie czekającym Roberta Kubicę opowiada David Coulthard

Radosław Leniarski: Co pan myśli o dzisiejszej Formule 1, bez możliwości tankowania w czasie wyścigu? Nudna, co?

David Coulthard: Ciekawe, że już pierwsze pytanie jest o tym. W Bahrajnie najpierw widziałem prowadzącego w wyścigu Sebastiana Vettela. Uznałem, że zmiana przepisów jest fantastyczna, że mój Red Bull wygra, że wszyscy będą szczęśliwi. Później Sebastian miał kłopoty z silnikiem. Wtedy uświadomiłem sobie, że przepisy wywołały nudy w wyścigu. Zauważyłem, że poza walką o prowadzenie dalej w stawce nie było praktycznie żadnego wyprzedzania. Ale nie można oceniać całego sezonu na podstawie pierwszego wyścigu. Za tydzień mamy Grand Prix Australii w Melbourne, a potem Malezja. Dopiero wtedy będziemy widzieć pełny obraz. Mam nadzieję, że będzie to wyglądać lepiej niż w Bahrajnie.

Formuła 1 nie marnuje w ten sposób najlepszego czasu, z czterema mistrzami świata na torze, z Schumacherem na czele?

- Zaczekajmy, aż walka o mistrzostwo świata się rozkręci. Czekam na sukces Red Bulla, bo jestem z tą stajnią związany od 2005 roku, i chcę zobaczyć ich z tytułami dla kierowcy i zespołu. Nie interesuje mnie, kto skończy na trzecim miejscu, ale jeśli publiczność nie będzie się dobrze bawić, odwróci się w stronę jednego z setek innych sportów. Dlatego musimy zobaczyć wielkich mistrzów walczących koło w koło.

[...] Polak powiedział, że wszyscy w padoku byli zaskoczeni tempem jazdy Renault. A pan?

- Żebym był zaskoczony ich tempem, musieliby coś zdziałać. Kubica był 11., co najwyżej najlepszy z całej reszty. Ale Robert jest zwycięzcą, wygrał Grand Prix Kanady dwa lata temu. Na pewno nie będzie szczęśliwy, że zajmuje miejsca 9., 10. czy 11. Musi mieć samochód, który da mu szansę na zwycięstwo. W przyszłości powinien być w Red Bullu albo w innym szybkim bolidzie.

Cały wywiad z Davidem Coulthardem, wicemistrzem F1 z sezonu 2001, możecie przeczytać tutaj .

Źródło: Sport.pl

ZOBACZ TAKŻE:

Kalendarz kibica F1 - ZOBACZ TUTAJ

Samochody: Renault - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.