McLaren odsłania karty

Produkcja seryjna ma się rozpocząć dopiero w przyszłym roku, ale już dziś McLaren pokazał oficjalnie światu swoje nowe dziecko: MP4-12C. Na pierwsze jazdy po torze Goodwood zaproszeni zostali najlepsi kierowcy świata, Jenson Button i Lewis Hamilton - zobacz WIDEO

O MP4-12C pisaliśmy już ponad pół roku temu (wszystko znajdziesz tutaj ) i tak naprawdę McLaren nie powiedział nam prawie niczego, czego byśmy już nie wiedzieli. Samochód nadal waży niecałe 1,3 tony, silnik nadal osiąga 600 KM mocy i 600 Nm momentu obrotowego, a my nadal nie znamy dokładnego czasu przyspieszenia 0-100 km/h (około 3 sek).

McLaren - budowa

Owszem dowiedzieliśmy się, że przyspieszenie 0-200 km/h wynosi mniej, niż 10 sekund i że 7-biegowa skrzynia dwusprzęgłowa będzie dawać możliwość jazdy w trzech różnych trybach: Normal, Sport i Track. Ten ostatni służy do jazdy torowej. Ponadto kierowca może jeszcze użyć przycisków P i H. Pierwszy wzmaga dźwięk silnika oraz przyśpiesza reakcję gazu i skrzyni biegów, drugi odpowiedzialny jest za usztywnienie zawieszenia i siłę wspomagania.

Skoro już wiemy (prawie) wszystko o nowym samochodzie supersportowym rodem z Wielkiej Brytanii, zobaczmy jak radzi sobie na drodze torze Goodwood:

McLaren MP4-12C

Zapraszamy także do megagalerii McLarena .

ZOBACZ TAKŻE:

Nowy McLaren MP4-12C

Zobacz jak projektowano McLarena MP4-12C

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.