Polska: Tata Nano juz w przyszłym roku

Tata Nano trafi do sprzedaży w Polsce w połowie przyszłego roku, ale już podczas targów poznańskich będzie można zobaczyć elektryczną wersję, która przyjechała do stolicy Wielkopolski prosto z Genewy

Chociaż wejście marki Tata do Polski spotkało się z mieszanymi uczuciami i oprócz pickupa Xenon obejmowało niezbyt nowoczesne modele, to podczas pierwszego roku sprzedano prawie 1000 sztuk. Teraz w końcu wiemy, kiedy nastąpią kolejne polskie premiery aut tej marki.

W połowie tego roku zadebiutuje następca Indici o nazwie Indica Vista . Sedan zbudowany na tej samej platformie, nazwany Indigo Manza , najprawdopodobniej nie będzie u nas oferowany. Pod koniec tego roku w salonach Taty pojawi się minivan Aria , który swój debiut miał podczas salonu samochodowego w Genewie .

Najbardziej znany model indyjskiej marki, Nano Europa, zadebiutuje w naszym kraju w połowie przyszłego roku. Cena nie jest jeszcze znana, ale dostosowanie go do obowiązujących przepisów spowoduje przynajmniej potrojenie ceny podstawowego modelu oferowanego w Indiach.

Wszyscy, którzy chcą już teraz na własne oczy zobaczyć "najtańszy samochód na świecie" mogą odwiedzić targi poznańskie ( Motor Show Poznań ). W dniach 19-21 marca w hali nr 5 wystawiona będzie Tata Nano EV, pokazywana wcześniej w Genewie.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.