Peugeot chce być bardziej premium

Peugeot pozazdrościł Citroenowi submarki DS i zamierza stworzyć własną rodzinę luksusowych modeli. Pierwszy jest już gotowy

Dość ryzykowny flirt Citroena z segmentem premium okazał się sporym sukcesem. Po ekspresowym wybadaniu rynku za pomocą koncepcyjnego DS Inside, pierwszy z trzech zapowiadanych modeli - DS3 - trafił już do salonów francuskiego producenta. Peugeot nie zamierza być gorszy. Szefostwo firmy oficjalnie zapowiedziało wczoraj stworzenie nowej rodziny aut, również ocierających się o segment premium. Wszystkie one otrzymają przydomek "hors-serie", czyli "poza-serią".

Do 2012 roku pojawią się trzy specjalne modele z lwem na masce. Pierwszy z nich to dobrze już znany Peugeot RCZ . Francuski rywal Audi TT do salonów trafić ma pod koniec czerwca. Drugi zadebiutuje w przyszłym roku. Będzie to najprawdopodobniej wariant kombi auta, które w gamie Peugeota zastąpi jednocześnie odchodzące do historii 407-kę i 607-kę . Jako przedsmak nowego modelu potraktować można studyjnego "5 by Peugeot" , zaprezentowanego podczas targów w Genewie. Na temat trzeciego wiadomo niewiele ponad to, że gotowy będzie w ciągu dwóch lat.

W pierwszej chwili mogłoby się wydawać, że nowa rodzina "hors-serie" będzie niepotrzebną, wewnętrzną konkurencją dla modeli DS Citroena. Wszystko jednak wskazuje na to, że oba koncerny z grupy PSA zamiast konkurować w segmencie premium, będą się wzajemnie uzupełniać.

ZOBACZ TAKŻE:

Peugeot - zmiany na górze - ZOBACZ TUTAJ

Samochody: Peugeot 607 - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.