BMW serii 5 Touring od 183 700 zł

Piątka w rodzinnej wersji już wkrótce pojawi się na rynku. W porównaniu do sedana, Touring wymaga dopłaty około 10 000 zł

Pojemność bagażnika wersji Touring wynosi 560 l, z możliwością powiększenia go aż do 1670 l - czyli całkiem sporo. Nowe BMW serii 5 Touring wyposażone jest standardowo w pneumatyczne zawieszenie tylnej osi z automatyczną regulacją poziomu zawieszenia. Nie mogło również zabraknąć charakterystycznego dla BMW systemu otwierania tylnej klapy z oddzielnie uchylaną szybą.

W chwili rozpoczęcia produkcji nowej serii 5 Touring oferowane będą dwa sześciocylindrowe rzędowe silniki benzynowe oraz jeden sześciocylindrowy i jeden czterocylindrowy silnik wysokoprężny. Naturalnie są to te same jednostki, które trafiają pod maskę sedana.

520d Touring z czterocylindrowym silnikiem wysokoprężnym o mocy 184 KM standardowo wyposażony jest w funkcję Auto Start Stop. Średnie zużycie paliwa tej wersji wynosi 5,2 l na 100 km, a emisja spalin kształtuje się na poziomie 137 g CO2 na km.

W BMW 530d Touring zastosowano wysokoprężną, rzędową szóstkę o mocy 245 KM. Benzynowe BMW 523i Touring z silnikiem sześciocylindrowym dysponuje maksymalną mocą 204 KM, a 535i Touring z motorem w technologii BMW TwinPower Turbo z bezpośrednim wtryskiem benzyny osiąga 306 KM.

W wyposażeniu dodatkowym wszystkich wersji nowego BMW serii 5 Touring oferowana jest ośmiobiegowa skrzynia automatyczna.

Wersja Touring nie różni się wyposażeniem od sedana. Oferta BMW ConnectedDrive obejmuje między innymi systemy takie jak asystent parkowania (Parking Assistant), Surround View, ostrzeżenie przed najechaniem z funkcją hamowania, w połączeniu z aktywnym tempomatem (Active Cruise Control), ostrzeganiem przed zmianą pasa ruchu i przed zjechaniem z pasa ruchu (Lane Change Warning i Lane Departure Warning), funkcja Speed Limit Info, asystentem świateł drogowych, BMW Night Vision z rozpoznawaniem osób oraz wyświetlacz Head Up.

Ceny modeli podstawowych BMW serii 5 Touring (brutto):

Przeczytaj wywiad z polskim projektantem, odpowiedzialnym za wygląd nowego BMW serii 5, Jackiem Frohlichem i obejrzyj galerię zdjęć nowego modelu w wersji Touring.

Nowe BMW serii 5 - PIERWSZA JAZDA

Wyjątkowe BMW M5 na 25-lecie - ZOBACZ WIĘCEJ

Samochody: BMW 5 - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.