W 1960 roku John Fitch i Briggs Cunningham po raz pierwszy wystartowali w 24-godzinnym wyścigu Le Mans za kierownicą Chevroleta Corvette . Debiut był wyjątkowo udany, bo zawodnicy wygrali swoją klasę i zajęli ósme miejsce w ogólnej klasyfikacji. Z tej okazji amerykański koncern postanowił wypuścić specjalną serię Corvette Z06 Carbon Edition.
Każdy z 500 egzemplarzy Vette Carbon Ediiton otrzyma elementy nadwozia wykonane z włókna węglowego, żywcem przeniesione z modelu ZR1. Jedyna różnica to brak charakterystycznego "okienka" w masce silnika, zarezerwowanego dla ZR1. Zwieńczeniem zmian w wyglądzie są 19-calowe alufelgi z przodu i 20-calowe z tyłu, lakierowane na czarno.
Najważniejsze jest jednak niewidoczne dla oczu. Wersja Carbon Edition po modelu ZR1 odziedziczyła także zawieszenie z systemem Magnetic Ride oraz hamulce z ceramicznymi tarczami. Efekty? W porównaniu ze "zwykłą" Corvette Z06, osiągnęła o 3 sekundy lepszy czas okrążenia na torze Laguna Seca.
Z okazji rocznicy startu w Le Mans, Chevrolet przygotował również specjalne pakiety tuningowe. Pierwszy z nich, zwany Z07, obejmuje wzmocnione hamulce Brembo, nowe zawieszenie i koła z alufelgami. Pakiet Carbon zawiera elementy stylistyczne z włókna węglowego.
Pod maską Corvette Z06 pracuje V-ósemka LS7 o pojemności 7 litrów i mocy 512 koni. Amerykańskie coupe osiąga setkę w 3,9 s i rozpędza się maksymalnie do 318 km/h. Topowe miejsce w gamie modelu zajmuje wersja ZR1 z doładowanym, 6,2-litrowym motorem V8 o mocy 620 koni.
Tak się robi silnik do Corvette